iqbydgoszcz.pl

Wygrana Lecha Poznań z hiszpańskim Villarreal CF wynikiem 3:0 - mistrz Ekstraklasy wystąpi w Lidze Konferencji Europy na wiosnę!

09.11.2022, 16:10

Trudno zaprzeczyć temu, że fani futbolu w Polsce nie mają zbyt często sposobności do świętowania triumfów swojej drużyny w pucharach europejskich. Polskie drużyny często prędko przerywają swoją przygodę z europejskimi rozgrywkami i wtedy mogą się skoncentrować wyłącznie na zmaganiach krajowych. Jednak w trwającym obecnie sezonie największe pobudki do zadowolenia mają fani poznańskiego Lecha. Drużyna Lecha awansowała do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy i od I kolejki gwarantuje swoim fanom dużo emocji. Lech grał z hiszpańskim Villarreal, a więc bardzo trudnym przeciwnikiem w szóstej kolejce fazy grupowej. Triumf w tym spotkaniu oznaczał, że zawodnicy Lecha zagwarantują sobie awans do pucharowej fazy. Bardzo dużo ekspertów wątpiło w to, iż Lech da radę zwyciężyć z dużo lepiej notowanym przeciwnikiem i należy mieć to na uwadze.

Od pierwszej minuty tego pojedynku mistrz polskiej ligi wyglądał dużo lepiej niż rywal z Hiszpanii. Fenomenalnym tego przykładem był gol Kristoffera Velde, który strzelony został w 27 minucie tego meczu. Sympatycy poznańskiego Lecha oszaleli z radości i znacznie intensywniej zaczęli wspierać swoich piłkarzy. Pierwsza połowa tego spotkania skończyła się wynikiem 1 do 0 dla gospodarzy. Zawodnicy mistrza polskiej ligi musieli grać uważnie i jednocześnie poszukiwać szansy na strzelenie kolejnego gol w drugiej części tego spotkania. Parę minut po rozpoczęciu gry graczy mistrza PKO Ekstraklasy zdobyli kolejnego gola. W 51. minucie trafienia na dwa do zera ustrzelił Michał Skóraś, który pokazywał się w tym pojedynku doskonale. Zawodnik gospodarzy zdobył drugą bramkę 13 minut przez zakończeniem tego spotkania, co doprowadziło fanów piłkarskich będących na stadionie przy Bułgarskiej do ekstazy. Starcie w ostatecznym rozrachunku zakończyło się rezultatem 3:0 dla mistrza PKO Ekstraklasy, co oznaczało zagwarantowany awans do fazy pucharowej zmagań Ligi Konferencji Europy. Mistrz polskiej ligi w zmaganiach grupowych zajął II lokatę. W kolejnej fazie Ligi Konferencji rywalizować będą z Bodo/Glimt.